Istnieją dwa główne rodzaje zakładów w ruletce: zakłady wewnętrzne i zewnętrzne. Zakłady wewnętrzne obstawiane są na konkretne numery lub zestawy numerów na stole licytacyjnym. Kiedy gracz wnosi zakład wewnętrzny, obstawia, że kulka wyląduje na jego szczęśliwym numerze. Istnieje kilka rodzajów zakładów wewnętrznych, które gracz może postawić.

Zakład „na strita” lub zakład pojedynczy jest wnoszony na pojedynczy numer. Kursy na ten zakład są najtrudniejsze, ale jego wypłata jest najwyższa. Gracze mogą „podzielić” zakład na dwa sąsiadujące numery. Określenie „street” odnosi się do zakładu na trzy kolejne numery. Podwójna ulica” oznacza dwa zestawy trzech poziomych numerów. Zakład „narożny” może zostać wniesiony na przecięcie czterech numerów. Zakład „trio” to zakład na trzy numery, w którym występuje co najmniej jedno zero. Zakład „koszykowy” odnosi się do zakładu na 0-1-2-3. Na koniec, zakład „górna linia” to zakład na 0-00-1-2-3.

Szanse na wygraną w zakładzie wewnętrznym są znacznie niższe, więc wypłata za zakład wewnętrzny jest znacznie wyższa. To sprawia, że zakłady wewnętrzne są ryzykowne, ale szczególnie satysfakcjonujące, gdy gracz ufa swoim szczęśliwym liczbom. Na przykład za zakłady na strita płaci się od 35 do 1, za zakłady na dwa numery płaci się od 17 do 1, za zakłady na trzy numery na ulicy płaci się od 11 do 1. Podwójne zakłady uliczne dają wypłatę od 5 do 1. Zakłady na rogu dają wypłatę od 8 do 1. W zakładach z górną linią płaci się 6 do 1.

Zakłady zewnętrzne są obstawiane na szersze kategorie numerów na stole zakładów. Kiedy gracz wnosi zakład zewnętrzny, obstawia, że kulka wyląduje na pewnym rodzaju numeru, a nie na konkretnym. W przeciwieństwie do zakładów wewnętrznych, zakłady zewnętrzne oferują niższe wypłaty i wyższe kursy. Łatwiej jest wygrać stawiając zakłady zewnętrzne, ale nagroda nie jest aż tak wysoka. Istnieje kilka rodzajów zakładów zewnętrznych, które gracz może wnieść.

Gracze mogą obstawiać, że piłka wyląduje na określonym kolorze: czerwonym lub czarnym. Na stole zakładów znajduje się 18 czerwonych i 18 czarnych numerów, więc kursy są dość równe na ten zakład. Oprócz zakładów na kolory, gracze mogą wnosić zakłady parzyste lub nieparzyste. Numery na stole są podzielone na parzyste i nieparzyste, jednak zera nie są uznawane za parzyste ani nieparzyste. Gracze mogą również obstawiać niskie lub wysokie numery. Niskie zakłady obejmują numery 1-18, natomiast wysokie – numery 19-36. Zakład „tuzin” pozwala graczom na obstawianie 1 z 3 tuzinów numerów na stole licytacyjnym. W tym przypadku stół podzielony jest na 3 zestawy: 1-12, 13-24 i 25-36. Zakład „kolumna” odnosi się do zakładu na kolumnę 12 numerów. Na koniec zakład „snake” to zakład na numery: 1, 5, 9, 12, 14, 16, 19, 23, 27, 30, 32 i 34.

Szanse na wygraną zakładu zewnętrznego są znacznie wyższe, więc wypłaty za zakłady zewnętrzne są znacznie niższe. Sprawia to, że zakłady zewnętrzne są bardzo bezpieczne. Większość zakładów „outside” wypłaca parzystą 1-1. Zakłady „tuzin” i „kolumna” oferują lepszą wypłatę 2-1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *