W ruletce, gracze zazwyczaj składają żetony na stole licytacyjnym w zależności od rodzaju zakładu. Na przykład, zakłady na strita są stawiane bezpośrednio na liczbę, podczas gdy zakłady parzyste są stawiane w polu oznaczonym „parzyste”. W ruletce z wysokimi stawkami gracze często dokonują tzw. zakładów lub ogłoszonych zakładów. W tym przypadku gracz po prostu ogłasza, na co postawi zakład, zamiast stawiać żetony na poszczególnych pozycjach. Zakłady call mogą uprościć proces wnoszenia zakładów, szczególnie w grach na wysokie stawki.
Istnieje różnica pomiędzy zakładami wywołanymi a ogłoszonymi. Kiedy gracz wnosi tzw. call bet, nie jest zobowiązany do wnoszenia żetonów na stół. Innymi słowy, gracz nie musi odkładać pieniędzy, aby wesprzeć zakład. Kasyno technicznie udziela graczowi kredytu, gdy zakład jest dokonywany. W wielu krajach, jak na przykład w Wielkiej Brytanii, udzielanie kredytów graczom jest nielegalne. Dlatego też prawdziwe zakłady call są rzadkością w większości kasyn na całym świecie.

Zamiast tego, gracze dokonują tzw. ogłoszonych zakładów. Oprócz wywołania zakładu, gracz musi postawić pieniądze na stole. Gracz nie ma obowiązku stawiania żetonów w poszczególnych miejscach na stole zakładów. Jest on po prostu zobowiązany do wyłożenia swoich żetonów na stół, kiedy dochodzi do wypłaty zakładu. Upraszcza to procedurę licytacji, tak aby gracze nie tłoczyli żetonów przy stole.

Jak już zostało powiedziane, zakłady wnoszone są zazwyczaj poprzez stawianie żetonów na miejscach na stole licytacyjnym. Proste zakłady, takie jak czerwone, parzyste lub proste, najłatwiej jest obstawiać żetony na konkretnych miejscach. Zakłady call są zazwyczaj zawierane, gdy zakład jest szczególnie skomplikowany lub wymaga specjalnej pomocy od krupiera. Istnieje kilka różnych zakładów typu call, które gracz może postawić, w tym następujące:

Voisins du Zero: Zakład ten, oznaczający „sąsiadów zera”, to zakład na numery, które otaczają zero na kole ruletki. Numery te obejmują 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26, 0, 32, 15, 19, 4, 21, 2 i 25. Do tego zakładu potrzeba 9 żetonów.
Jeu Zero: Zakład ten oznaczający „zero gry” to zakład na numery najbliższe zeru na kole ruletki. Numery te obejmują 12, 35, 3, 26, 0, 32 i 15.
Tiers du Cylindre: Zakład ten, zwany również Tiers, jest zakładem na numery od 27 do 33. Numery te obejmują 27, 13, 36, 11, 30, 8, 23, 10, 5, 24, 16 i 33. Wypłata wynosi od 17 do 1.
Orphelins: Zakład Orphelins obejmuje osiem numerów na kole, które znajdują się poza Voisins Du Zero i Tiers Bets. Liczby te obejmują 17, 34, 6 i 1, 20, 14, 31.
Niegbours: Jest to zakład 5-żetonowy, który obejmuje jeden numer i 2 numery po lewej i prawej stronie tego numeru. Na przykład, jeśli gracz wybierze 29, numery te obejmują 22, 18, 29, 7 i 28.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *