Ruletka ma długą historię słynnych graczy i słynnych wyczynów. Dla większości graczy, gra w ruletkę oferuje zazwyczaj tylko skromne zyski, ale gracze mogą zbierać znaczące nagrody, dokonując ryzykownych zakładów i zyskując bardzo dużo szczęścia na kilku liczbach. Wypłaty na przykład na zakłady proste wynoszą 35 do 1. Dla niektórych graczy, kursy po prostu wyszły na ich korzyść, Oto kilka z najbardziej znanych historii opisujących ich ogromne wygrane.

W 1873 roku Joseph Jagger wygrał w kasynie Monte Carlo ponad 65.000 funtów. Jagger, który stał się znany jako „człowiek, który złamał bank w Monte Carlo”, badał wyniki na kołach do ruletki w kasynie. Podejrzewał, że nie każde koło ruletki może być mechanicznie doskonałe. Śledząc wyniki, odkrył, że jedno koło często daje zestaw dziewięciu liczb. Jagger następnie wykorzystał te informacje, aby wygrać ogromne sumy pieniędzy w kasynie. Jego wyczyny są dziś równe ponad 3 milionom funtów.

Niektórzy hazardziści ryzykują wszystko, aby mieć szansę na wygraną. W 2004 roku pewien Brytyjczyk sprzedał wszystko, co miał do postawienia na grę w ruletkę. Ashley Revell sprzedał wszystkie swoje rzeczy i zgromadził sumę 135.300 funtów. Wziął te pieniądze i postawił wszystko na jedną grę w ruletkę w Las Vegas. Revell postawił na czerwone, a zakład się opłacił. Wygrał zakład i podwoił swoje pieniądze do kwoty 270.600 funtów. Chociaż mógł wykorzystać swoje szczęście, Revell wiedział, kiedy przestać. Dał krupierowi 600$ napiwku i natychmiast opuścił kasyno.

Philip Green, brytyjski biznesmen, wygrał ogromne sumy pieniędzy grając w Les Ambassadeurs w Londynie w Mayfair. W ciągu jednej nocy wygrał ponad 3.000.000 funtów, stawiając tylko kilka zakładów. Green jest znany jako bardzo ryzykowny hazardzista. Jego strategia polegała na stosowaniu kombinacji zakładów zewnętrznych i prostych na poszczególne numery.

Słynne zakłady w ruletce obejmują również ekran filmowy i inne fikcyjne konta. Zwycięstwa w ruletce pojawiły się w klasycznym filmie Casablanca z 1942 roku. W jednej scenie Rick pomaga parze wygrać pieniądze na swoim sfałszowanym kole do ruletki, mówiąc im, który numer obstawić. Przy pierwszym obrocie obstawiają 22, jak sugeruje. Rick znowu mówi, żeby postawił 22. Kiedy znów wygrają, informuje ich, że najlepiej jest odejść z pieniędzmi.

W kulturze popularnej, bakarat jest znany jako ulubiona gra Jamesa Bonda. Jednakże, Sean Connery jest również znany z tego, że wygrał masowo w grze w ruletkę. W 1963 roku Connery postawił na numer 17 pięć razy. Mimo, że przegrał dwa pierwsze zakłady, wygrał trzeci zakład i ponownie postawił swój zakład na numer 17. Niewiarygodnie, koło ruletki znów wylądowało na numerze 17. Connery znów zaryzykował swoje pieniądze, stawiając na 17. Ponownie, koło wylądowało na 17, a Connery wygrał w sumie 27.000 funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *